• Fotograf lubny Szczecin

  Fotografia Ślubna

 • Fotografia lubna Szczecin

  Fotografia Ślubna - Szczecin

 • Fotograf lubny Police

  Fotografia Ślubna - Police

 • Fotograf na wesele

  Fotografia Ślubna

 • Dobry Fotograf lubny

  Fotografia Ślubna

 • Fotograf lubny opinie

  Fotografia Ślubna

 • Fotograf lubny cennik

  Fotograf Ślubny

 • Fotograf lubny

  Fotograf Ślubny i Weselny

Fotograf Ślubny

Fotografia Ślubna i Weselna - Fotograf Ślubny Szczecin

Logowanie

WYBIERZ JĘZYK

plbehrcsdaenetfifrdeelgaitlvnoptrorusrskslessvuk

LUSTRZANKA CYFROWA -  to cyfrowy aparat fotograficzny typu lustrzanka, w której zamiast filmu, jako materiał światłoczuły, jest zastosowana matryca cyfrowa, a przekaźnikiem obrazu do wizjera jest lustro.

MATRYCA ŚWIATŁOCZUŁA - w większości przypadków są to matryce typu CMOS i w mniejszym stopniu CCD. Na rynku jest dostępnych kilka rozmiarów matryc, zaczynając od pełnej klatki, czyli takiej, jak rozmiar negatywu małoobrazkowego 35mm w lustrzankach analogowych, przez trochę mniejszą APS-C i APS-H (przelicznik ogniskowej około 1,5x) oraz Cztery Trzecie (2x). Cyfrowe lustrzanki występują także w rozmiarze średnioformatowym jak np. Pentax 645D, czy Leica S.

Lustrzanki cyfrowe to konstrukcje wyposażone w jeden obiektyw, w przeciwieństwie do analogowych lustrzanek dwuobiektywowych, w których jeden obiektyw służył do fotografowania, a drugi do podglądu. Poza tym na pokładzie lustrzanki cyfrowej musi się znaleźć lustro, ruchome albo półprzepuszczalne, jak w lustrzankach Sony SLT.

 BUDOWA LUSTRZANKI CYFROWEJ

1 - ZESTAW SOCZEWEK - OBIEKTYW

2 -  LUSTRO (przekazujące obraz)

3 - MIGAWKA

4 - MATRYCA

5 - PODNIESIONE LUSTRO (podczas fotografowania)

6 - MATÓWKA formująca obraz

7 - PRYZMAT PENTAGONALNY

8 - WIZJER


 Z budowy lustrzanki wynika pewien fakt, że podczas wykonywania zdjęcia w systemie podglądu wizjera traci się na czas jego wykonania podgląd w tym wizjerze.  Wynika to z faktu podniesienia lustra do góry i przepuszczenia obrazu do matrycy. Nie występuje to zjawisko przy fotografowaniu z podglądem LCD - gdyż matryca bezpośrednio przekazuje obraz fotografowany.

W momencie wykonywania zdjęcia lustro unosi się na ułamek sekundy, albo dłużej, w zależności od czasu ekspozycji. Światło pada na matrycę (4), która znajduje się bezpośrednio za obiektywem, a właściwie za komorą lustra i migawką.

Lustrzanki cyfrowe umożliwiają wymianę obiektywów, które mocujemy za pomocą bagnetów. Na rynku jest kilka standardów bagnetów, najczęściej każdy producent ma swój, wyjątkiem jest system Mikro Cztery Trzecie, który jest otwartym systemem i skupia kilku producentów, w tym Olympusa i Panasonica.

Lustrzanki cyfrowe cechują się dość sporą wagą i możliwością rozbudowy o systemy obiektywów i dodatkowych urządzeń (grip, lampy, statywy, filtry itp) 

 

Blue Flower