Fotograf Ślubny

DROPPING (skroplenie obrazu) – (zadanie PS)

Obejrzyj Film szkoleniowy do zadania: FILM SZKOLENIOWY 1 – YT,lub FILM SZKOLENIOWY 2

EFEKT KOŃCOWY ZADANIA:

Efekt zadania: postać rozmyta kroplami wody. Po prawej stronie wersja z cieniem zrobionym za pomocą spłaszczonego pióra pędzla.

Wykonaj zadanie zgodnie z filmem wykonując do jego potrzeb swój portret. Dla ułatwienia możesz skorzystać z poniższych plików i instrukcji:

ZDJĘCIE MODELKI : modelka.jpg (proszę tutaj wykonać swój portret z pomocą innego fotografa, lub statywu)

GRAFIKA KROPLI 1 : krople1.png (krople krótsze)

GRAFIKA KROPLI 2 : krople2.png (krople krótsze)

GRAFIKA KROPLI 3 : krople3.jpg (krople dłuższe)

GRAFIKA KROPLI 4 : krople4.png (krople dłuższe)

GRAFIKA KROPLI 5 : krople5.jpg (krople i plamy)

INSTRUKCJA:

  1. Wykonaj z pomocą innego fotografa swoje zdjęcie portretowe w planie średnim/amerykańskim najlepiej z rękoma podniesionymi do góry. Zwróć uwagę, aby nie obcinać rąk , a dół zdjęcia kończył się z lekkim zapasem.
  2. Wytnij postać z tła, tak aby był jeszcze wokół postaci, w szczególności pod postacią. Aby zwiększyć obszar roboczy w przypadku małej ilości miejsca pod postacią zastosuj: (MENU) Obraz > Rozmiar obszaru roboczego i doklej brakujący kadr wpisując większe wartości.
  3. Wczytaj warstwę kropli z jednego z plików i dopasowując ją do szerokości modela i zaznaczając tylko krople, nałóż maskę na postać. Aby zrobić to poprawnie warstwa kropli musi być zrasteryzowana, mieć wycięte tło, zaznaczona i wtedy na warstwie postaci klikamy ikonkę maski. Potem wyłączamy warstwę kropli i w trybie maski domalowujemy brakującą górną część postaci.
  4. Tło (po wycięciu postaci) tworzymy za pomocą narzędzia gradient radialny dwukolorowy, dobierając kolor zewnętrzny dobrze pasujący do postaci (np. z bluzy postaci, lub jej koloru włosów), a środek rozjaśniamy na tyle by postać była dobrze widoczna.
  5. Dodaj cień pod postacią jak na zdjęciu. Aby dodać cień wystarczy użyć duży, zmiękczony pędzel ze spłaszczoną końcówką.
  6. Uzyskaj efekt całości jak na przykładzie ze zdjęcia, lub filmu. Z cieniem jest postać po prawej stronie.
  7. Zapisz projekt w formacie psd dodając do nazwy swoje imię i nazwisko. Zapisz projekt w ustalonym folderze zadania.