Fotograf Ślubny

Akwarium w żarówce (zadanie PS)

Obejrzyj Film szkoleniowy do zadania: FILM SZKOLENIOWY 1 – YT

EFEKT KOŃCOWY ZADANIA – AKWARIUM W ŻARÓWCE

 

Wykonaj zadanie zgodnie z filmem, dla ułatwienia możesz skorzystać z poniższych plików i instrukcji:

GRAFIKA ŻARÓWKI : żarówka.jpg

GRAFIKA WODY : woda.jpg

GRAFIKA BOMBELKI : bombelki.jpg

GRAFIKA RYB 1 : ryby.png

GRAFIKA RYB 2 : fishes.png

INSTRUKCJA:

  1. Stwórz projekt w Photoshopie – otwierając grafikę : żarówka.jpg (Wczytaj grafikę żarówki do Photoshop)
  2. Wyseparuj-wyczyść wszystkie elementy w środku żarówki pozostawiając jej szklaną obudowę. (punktowym pędzlem korygującym, lub usuwaniem)
  3. Wytnij, wyseparuj żarówkę z tła, tak aby powstała nowa warstwa. Nazwij ją: żarówka
  4. Wczytaj warstwę wody z pliku i dopasuj ja do żarówki, usuwając także pozostałą część tła. Kliknij prawym przyciskiem myszki na kontrolkę przekształcenia warstwy żarówki, wybierz opcję: (Warp)-Wypaczenie, po czym rozciągając dopasuj do żarówki. Aby dokończyć zaznacz samą żarówkę (Ctr + ikonka warstwy żarówki) i nałóż maskę na wodę, w ten sposób dopasowując ja do żarówki.
  5. Zastosuj inny sposób krycia warstwy, tak aby woda była wewnątrz żarówki np. pomnóż, lub ściemnianie liniowe itp. Jeśli potrzeba zmniejsz także stopień krycia, aby efekt był zadowalający.
  6. Powycinaj ryby z dostępnych warstw i powklejaj je dopasowując do żarówki, zmieniając jednocześnie krycie np. ciemniej. Jedną z ryb wykonaj w półzanurzeniu, zmieniając jej część w wodzie na bardziej przezroczystą np. gumką, lub za pomocą maski warstwy – pędzlem.
  7. Nałóż na wodę warstwę bombelki.jpg dopasuj ją poprzez przekształcenie swobodne (podobnie jak w pkt.4) i zmień jej krycie np. na rozjaśnianie, tak aby uzyskać dobry efekt krycia. Wymaż wystającą część tej warstwy ponad wodę.
  8. Wykonaj odbicie lustrzane całej żarówki i dodaj efekt cieni jak na zdjęciu/filmie. Odbicie możesz zrealizować poprzez zgrupowanie/złączenie na nowej warstwie wszystkich warstw wewnątrz żarówki wraz z nią (Alt+Shift+Ctr+E). Cienie realizujemy szarym/czarnym pędzlem ze spłaszczoną końcówką.
  9. Zrób efekt żółtej poświaty w lewym górnym rogu i lekko odbity w żarówce za pomocą żółtego miękkiego pędzla o odpowiedniej przezroczystości.
  10. Zapisz projekt w formacie psd dodając do nazwy swoje imię i nazwisko. Zapisz projekt w ustalonym folderze zadania.